|
|
23.-25. april i Orkanger 2004
Hovedtema på landskonferansen var prosjektarbeid. Vi fikk også høre om studieaktivitet i Melhus Jeger- og Fiskerforening, erfaringer med studiearbeid i Hageselskapet Nord-Trøndelag og Uka for Voksnes læring 2004.
Lørdag innledet Vigdis Haugerud fra Vox med et matnyttig foredrag om prosjektarbeid som arbeidsmetode.
Vi fikk også høste noen erfaringer fra medlemsorganisasjoner som har satt i gang med ulike prosjekter. Kristian Reilstad og Stein Ove Stangeland fortalte oss om hvordan Hageselskapet Finnøy har tatt initiativ til et samarbeidsprosjekt som involverer både Finnøy kommune og Rogaland fylkeslandbrukskontor.
Den Norske Turistforening ved Kristin Oftedal Vinje fortalte om DNT's skoleprosjekt. DNT har siden 2001 vært involvert i et skoleprosjekt som tar sikte på å øke kompetansen innenfor friluftsliv, slik at barn og unge i større grad kan få et aktivt uteliv.
Arnt Øvreness fortalte om Prosjektorganisering i speiderforbundet. I forbundet løses alle oppgaver i prosjekter som en konkret resultatorientert oppgave.
Ellen Stavlund fra Vofo orienterte om Uka for voksnes læring. Deltakerne jobbet i grupper for å komme fram til ideer og aktiviteter som kan gjennomføres i uka. Les mer om Uka for voksnes læring. Uka for voksnes læring arrangeres i uke 42 (11-17. oktober). Alle aktiviteter som gjennomføres i uka kan kostnadsfritt registreres på nettsiden for Uka for voksnes læring

Deltakerne på Landskonferansen besøkte Løkken gruver (og Thamshavnsbanen).

